از مشاوره تا بهبودی کامل در جراحی بینی

از مشاوره تا بهبودی کامل در جراحی بینی میتوانید با تیم جراحی لوکس نوز در ارتباط باشید .

جهت آمادگی برای جراحی بینی، ابتدا باید در یک جلسه ی مشاوره رایگان با تیم لوکس نوز شرکت نمایید که مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر.

از مشاوره تا بهبودی کامل در جراحی بینی

قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی، انجام مشاوره با تیم تخصصی لوکس نوز بسیار مهم و تاثیر گذار است. در طول جلسه مشاوره افراد می توانند انتظارات و نظرات و تصورات خود را به صورت حضوری و در محیطی آرام و مطمئن به مشاوران لوکس نوز بگویند. در این مرکز قبل از انجام هر گونه ارجاعات به پزشک، یک یا دو جلسه مشاوره انجام می شود و برای افرادی که از مناطق دور یا شهر های دیگر مراجعه می کنند سعی می شود در طی یک جلسه به تمامی سوالات پاسخ داده شود و به همه موضوعات مهم پرداخته شود. در طول جلسه مشاوره همچنین عکس های مراجعه کنندگان قبلی مرکز به شما نشان داده می شود و درباره آن ها توضیح داده خواهد شد.

مشاوران لوکس نوز معتقدند با اختصاص دادن زمان کافی به هر مراجعه کننده می توان ارتباط بهتری با آن ها برقرار کرد و درک بهتری از فکر و انتظارات آن ها داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وقت مشاوره با شماره مرکزتماس بگیرید و وقت حضوری خود را رزرو نمایید و درروز و ساعت مقرر شده به مرکز مراجعه نمایید.

از مشاوره تا بهبودی کامل در جراحی بینی

اولین مشاوره قبل از جراحی بینی

در اولین مشاوره با تیم لوکس نوز، قبل از جراحی بینی، مشاورین ما، در مورد مسایل زیر با شما گفتگو می کنند.

سوابق پزشکی

قبل از انجام هر نوع جراحی بینی، سابقه سلامتی فرد بسیار مهم است به ویژه در صورتی که از بیهوشی عمومی استفاده شود. مهم ترین سوالی که مشاوران لوکس نوز از شما می پرسند درباره ی انگیزه و هدف شما برای این جراحی است. پس از آن سوالاتی درباره ی سابقه ی پزشکی ( مانند سابقه ی گرفتگی بینی، جراحی و هر گونه دارویی که مصرف می کنید) از شما خواهند پرسید. اگر شما اختلال خونریزی مانند هموفیلی داشته باشید ممکن است کاندید خوبی برای جراحی بینی نباشید.

سلامت عمومی

قبل از تصمیم به جراحی، مشکلات سلامت عمومی فرد باید مورد بحث قرار گیرد. هر گونه بیماری مزمن‌تان را باید با مشاوران لوکس نوز مطرح نمایید. این مشکلات شامل فشار خون بالا، بیماری دیابت، مشکلات قلبی، کبد، کلیه، سکته مغزی، سرطان، مشکلات در بهبودی زخم و خونریزی است.

جراحی‌های قبلی

اطلاع از تمامی جراحی‌های قبلی اعم از سینوس و بینی یا ضربه و آسیب‌های قبلی به بینی مهم هستند. در صورتی که تغییرات آسیب‌زا در بینی خود دارید، تصاویری از بینی‌تان قبل از آسیب می‌تواند کمک کننده باشد.

داروها

فهرست تمام داروهایی که مصرف می‌کنید را در اختیار مشاوران لوکس نوز قرار دهید. چرا که این داروها ممکن است باعث افزایش خونریزی شوند و جراحی شما را تحت تأثیر قرار دهند. مصرف آسپرین و محصولات حاوی آسپرین را حداقل دو هفته قبل از جراحی قطع کنید. استامینوفن کدئین جایگزین خوبی برای این داروها است.

حساسیت به داروها

در مشاوره قبل از جراحی بینی، باید در مورد داروهایی که به آن آلرژی دارید، اطلاع داشته باشید تا از مصرف آن‌ها خودداری کنید. نوع واکنشی که به دارو نشان می‌دهید به خصوص اگر مشکل تنفسی هم دارید، بسیار مهم است.

سیگار کشیدن، مصرف الکل و مواد مخدر

این سه مورد قطعاً جراحی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. سیگار کشیدن باعث کُند شدن روند بهبود زخم و کاهش نتیجه مطلوب جراحی می‌شود.

سن

اغلب دختران در پایان ۱۶ سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی به بلوغ کامل می‌رسند و می‌توانند در این دوره، تحت عمل رینوپلاستی قرار گیرند. اصلاح عیوب بینی در این سن باعث افزایش اعتماد به نفس نوجوان در این زمان طلایی از زندگی او می‌شود

چنانچه وضعیت عمومی و سلامتی فرد خوب باشد، هیچ وقت برای انجام عمل رینوپلاستی به منظور دستیابی به بینی زیباتر دیر نیست حتی در افراد بالای ۴۰ سال

آمادگی روحی

به عقیده تیم لوکس نوز، جراحی بینی به هیچ عنوان یک عمل جراحی اورژانسی به حساب نمی‌آید، بلکه این جراحی باید زمانی انجام شود که فرد غیر از آمادگی جسمی از آمادگی روانی نیز برخوردار باشد.

حتما قبل از مراجعه جهت مشاوره به سوالات زیر فکر نمایید و برای ان ها جوابی داشته باشید. زیرا نقش فعال شما در مشاوره تیم لوکس نوز را در جهت دست یابی جهت نتیجه رضایت بخش یاری می نماید :

 • آیا کاندیدای مناسب عمل زیبایی بینی هستم؟
 • آیا نتایجی که به دنبال آن هستم عاقلانه و منطقی است؟
 • ایا جای زخم باقی می ماند؟ جای زخم در کجا خواهد بود؟
 • چه نوع بی هوشی برای من مناسب می باشد؟
 • هزینه مرتبط با جراحی من چقدر است؟
 • بهترین نتیجه ای که خواهم گرفت چیست ؟
 • چه دوره درمانی باید انتظار داشته باشم و چه هنگام باید از فعالیت های معمول خود دست بکشم؟
 • خطرات و عوارض عمل چیست؟
 • این عوارض چگونه کنترل می شود؟
 • اگر نتایج زیبایی عمل با اهدافی که درمورد آن توافق کرده ایم همراستا نباشد چه گزینه ای پیش رو دارم؟

چگونه خود را برای یک جراحی بینی آماده کنیم؟

 

گام اول: آمادگی جسمی و روحی برای عمل جراحی

بدن و ذهن شما باید کاملاً در حالت استراحت باشد، به گونه‌ای که هیچ نوع اضطراب و نگرانی را به خود راه ندهید و به تصمیم خود ایمان داشته باشید. تردید در تصمیم‌تان تنها باعث می‌شود که اضطراب و نگرانی‌تان نسبت به عمل افزایش یابد.

گام دوم: درک درست در مورد اینکه چه کارهایی را و چگونه قبل از عمل باید انجام دهید.

مشاوران لوکس نوزقادرند تا به شما جزوه‌ای در مورد عمل جراحی که پیش رو دارید، بدهند. تا می‌توانید این جزوه‌ها را بخوانید و تمام مراحل عمل خود را از بَر باشید. این کار به از بین بردن اضطراب و ترس‌تان کمک می‌کند.

گام سوم: خجالت نکشید. از مشاوران لوکس نوز سؤالات بیشتر و بیشتری بپرسید.

 شاید به نظر شما بسیاری از سؤالاتتان بی‌معنی باشد ولی این سؤالات حتماً مهم‌اند و این حق شماست که بدانید با چه چیزهایی قرار است روبه‌رو شوید. هنگامی که با مشاوران صحبت می‌کنید، یادداشت‌برداری کنید. این کار باعث می‌شود جواب سؤالاتتان را بعداً هم بخوانید و آن‌ها را بهتر درک کنید. پرسیدن سؤالات باعث آرامش بیشتر شما نسبت به جراحی پیش رویتان می‌شود.

گام چهارم: موارد مورد نیاز بعد از عمل را با دقت فراهم کنید

شما به پشتیبانی بعد از عمل احتیاج دارید. توصیه می‌شود فردی که رابطه صمیمی با شما دارد بعد از عمل در کنار شما باشد و ترتیب کارها را بدهد. لازم نیست آن فرد حتماً همسرتان باشد باید فردی باشد که در شرایطی که اضطراب زیادی دارید بتواند شما را آرام کند. پس در انتخاب همراه بسیار دقت کنید ( در این زمینه می توانید از مشاوران لوکس نوز کمک بخواهید)

گام پنجم: تمام شرایط منزل خود را برای بعد از عمل آماده کنید 

غذای سالم با نمک کم و کیسه یخ برای بعد از جراحی‌تان آماده کنید. همچنین مواردی مثل مجله، کتاب، فیلم و … را برای گذراندن وقت‌تان فراهم کنید.

گام ششم: قبل از عمل، برای رویارویی با برخی شک و تردیدها آماده شوید

 قبل از عمل، لحظات پُر از استرسی است. کمبود خواب شب قبل از عمل و فشار خون بالای ناشی از استرس از جمله رایج‌ترین مشکلات می‌باشند. شما باید آمادگی تمام این موارد را داشته باشید. تکنیک‌های تمرکز و تنفس عمیق هم کمک کننده هستند(در این زمینه می توانید از کلاس یوگای  یا ماساژ تیم لوکس نوز بهره ببرید). شما می‌توانید به نتایج بعد از عمل فکر کنید و خودتان را آن گونه که دوست دارید، ببینید.

گام هفتم: از نتایج پایانی لذت ببرید

تمام سال‌هایی که برای این عمل صبر و تلاش کردید به نظر ارزشمند بوده است و می‌توانید زندگی جدیدی را همراه با اعتماد به نفس بالا شروع کنید.

مراحل انجام مشاوره تخصصی با جراحان لوکس نوز

 • در مشاوره تخصصی، جراح، یک معاینه فیزیکی کامل با تأکید بر ناحیه صورت و بینی از شما به عمل می آورد و درباره نتیجه احتمالی جراحی (شکل بینی بعد از عمل) و روش جراحی با شما صحبت می‌کند.

 • شما و جراح بینی باید درباره ی تغییراتی که جراحی بینی می تواند بر روی بینی شما ایجاد کند و تغییراتی که نمی تواند ایجاد کند و نتایجی که برای شما امکان پذیر است صحبت نمایید.این برای افراد طبیعی است که هنگام صحبت کردن درباره ی ظاهر خود کمی خجالت بکشند اما چیزی که اهمیت دارد این است که بتوانید با پزشک خود برای صحبت کردن درباره ی خواسته ها و اهدافتان راحت باشید. گاهی اوقات ممکن است جراحتان درباره ی عمل جراحی برای برجسته کردن چانه یا دیگر اجزای صورت نیز با شما صحبت کند، نیازی نیست که در آن شرایط عمل جراحی را حتما انجام دهید اما انجام ان می تواند تعادل بیشتری در مشخصات صورت شما ایجاد کند .
 • با انجام مشاوره و تبادل اطلاعات، جراح از خواسته بیمار به خوبی اگاهی مییابد و بیمار نیز انتظارات درستی از عمل زیبایی خود پیدا میکند و نتایج آن می تواند بسیار چشمگیر باشد و برای همیشه تغییر مثبتی در زندگی فرد ایجاد نماید.
 • جراح به شما کمک خواهد کرد تا دقیقاً بهترین عمل جراحی یا ترکیبی از اعمال جراحی را که بیشترین کمک ممکن را به شما برای رسیدن به انتظارات معقولتان می‌کند، انتخاب نمایید.
 • جراح شما را جهت عکس برداری به مرکز فتوگرافی ارجاع می دهد.

مشاوره نهایی با تیم لوکس نوز

هنگامی که برنامه ی عمل جراحی بینی مشخص شد، یک مشاوره نهایی با تیم لوکس نوز جهت اگاهی از امادگی های قبل و بعد از عمل لازم است. (مراقبت های بعد از جراحی بینی را مطلاحظه نمایید)

آماده پرسیدن و شنیدن توضیحات مشاوران درباره عوارض و خطرات احتمالی پس از عمل بینی باشید.

مشاوران سپس راهنمایی‌های لازم را برای آماده شدن مناسب قبل از عمل مثل عادات غذا خوردن، نوشیدن و مصرف داروها و ویتامین‌ها ارائه می‌نمایند.

سیگاری‌ها باید یک ماه قبل از عمل و یک ماه پس از عمل بینی از مصرف سیگار پرهیز نمایند، چراکه سیگار کشیدن روند ترمیم زخم را مختل می‌کند.

به شما توضیح داده خواهد شد که از مصرف داروهایی مثل آسپرین، داروهای ضدالتهابی، سیر، مکمل‌های گیاهی و ویتامین E دو هفته قبل از عمل بینی پرهیز نمایید.

 

در روز جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

جراحی بینی ممکن است در بیمارستان یا مرکز سرپایی صورت گیرد. بسیاری از جراحی های بینی حداقل دو تا سه ساعت به طول می انجامد.

 • در هنگام عمل از داروهایی جهت کاهش درد استفاده می شود.
 • بیهوشی عمومی در جراحی بینی معمول است گرچه بی حسی موضعی یا بی حسی داخل وریدی در برخی موارد بهتر است.
 • جهت امنیت در طول عمل مانیتورهای گوناگونی به فرد وصل می شود تا ضربان قلب، فشار خون، نبض و مقدار اکسیژن داخل خون را اندازه گیری کنند.
 • جراح عملی را انجام می دهد که قبلا در آن باره با شما صحبت کرده است.
 • پس از پایان عمل شما را به اتاق ریکاوری می برند و در آن جا به دقت شما را تحت نظر می گیرند. بعلاوه برروی بینی اتل( اسپیلنت) قرار می دهند تا شکل جدید بینی هنگام بهبودی حفظ شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =