سوالات متداول عمومی

آیا جراحی زیبایی بینی حساسیت‌ها و بیماری‌های فعلی را تشدید می‌کنند؟

رینوپلاستی تأثیر چندانی بر آلرژی‌ها ندارد. البته ممکن است در کوتاه مدت مقداری علایم را تشدید نماید ولی در دراز مدت اثری بر آن ندارد. انجام جراحی بینی با وجود برخی بیماری‌ها مثل آسم شدید و یا دیابت کنترل نشده ممنوع است. در غیر این صورت تشدید کننده بیماری‌های دیگر نمی‌باشد. در هر صورت با توجه به انتخابی بودن این عمل جراحی باید منافع و مضرات آن در کسانی که بیماری‌های دیگری دارند، سنجیده شده و سپس در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

آیا بینی بعد از عمل جراحی با گذشت زمان دچار افتادگی میشود؟

استفاده از روش های جدید میتوان مدعی شد که افتادگی سر بینی حتی پس از بیست سال هم نباید اتفاق بیفتد.

 

آیا مدت زمان معینی برای چسب بینی وجود دارد؟

خیر. بر حسب شرایط این زمان متغیر است. افرادی که دارای پوست ضخیم‌تری هستند معمولاً مدت زمان بیشتری به چسب نیاز دارند. به طور متوسط این زمان ۴ الی ۶ هفته می‌باشد. در این مدت هفته ای ۱ یا ۲ بار چسب بینی تعویض می‌گردد. لازم به ذکر است که بر خلاف ذهنیت عموم مردم استفاده طولانی مدت از چسب همواره به نتایج دلخواه منتهی نمی‌شود.

علت گرفتگی بینی پس از جراحی بینی چیست؟

گرفتگی و انسداد بینی پس از جراحی بینی در چند هفته اول پس از جراحی امری طبیعی است و ناشی از تورم مخاط بینی و تجمع Crust در حفرات بینی است. در روزهای اول پس از جراحی، گرفتگی بینی در بیمار با شستشوی بینی با نرمال سالین مرتفع می گردد. شستشو با نرمال سالین منجر به خروج ترشحات و بهبود التهاب و تورم مخاط بینی می گردد. برخی اوقات نیز میتوان با کورتیکواستروییدهای موضعی روند کاهش التهاب و تورم مخاطی را تسریع نمود.

بعد از جراحی بینی به چقدر استراحت در منزل نیاز دارم؟

میزان استراحت در منزل بعد از عمل تا حد زیادی بستگی به وضعیت فیزیکی خودتان دارد. بسیاری از بیماران بعد از روز دوم فعالیت های عادی خود را از سر می گیرند و برخی هم تا حدود یک هفته که زمان باز کردن قالب بینی است در منزل استراحت میکنند. به طور کلی، اکثرا” از روز سوم به بعد، کارهایی که نیاز به فعالیت فیزیکی زیادی ندارند( مثل کارهای دفتری یا مطالعه درسی) قابل انجام می باشد.

چه مدت پس از عمل اسپلینت از روی بینی برداشته می‌شود؟

این زمان معمولاً از ۵ روز تا ۱۰ روز متغیر است. اما به طور متوسط ۱ هفته بعد اقدام به برداشتن اسپلینت از روی بینی می‌گردد.

تزریق کورتون برای کاهش ورم بینی های گوشتی در چه زمانی باید انجام شود؟

حداقل به مدت ۲ ماه صبر نمایید تا ورم بینی تا حدی کاهش یابد و احتمال اشتباه جراح کم تر شود.

آیا پیش از عمل جراحی بینی می‌توان چهره یا بینی عمل شده را طراحی کامپیوتری کرد؟

هم اکنون نرم افزار‌های متعددی در مورد جراحی زیبایی بینی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان تصویر بینی را تغییر داد و به فرم ایده‌آل درآورد  می‌توان با استفاده از آنها یک نمای کلی از فرم بینی مورد نظر به بیمار نشان داد ولی باید این آگاهی به وی داده شود که امکان دستیابی دقیق و کامل به آن  به دلیل تنوع پوست یا محدودیت‌های استخوان و غضروف غیر ممکن است

امکان انجام جراحی های دیگر همراه با جراحی بینی وجود دارد؟

بله. بعضی جراحی های صورت مثل گذاشتن پروتز چانه، پروتز گونه، یا جراحی پلک و غیره گاهی همراه با جراحی بینی انجام میشوند و اتفاقا” به علت ایجاد تعادل بیشتر در صورت باعث زیبا تر شدن نتیحه عمل جراحی بینی هم میشوند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 10 =