چگونه بینی خود را بعد جراحی بینی(رینوپلاستی ) چسب بزنیم؟

۱- ابتدا به حمام می رویم و چسب ها را با آب می شوییم، هنگام شستشو دقت می کنیم چسب ها را برنداریم و فقط با آب فراوان محل را می شوییم و می گذاریم چسب ها کاملاً خیس شود. سپس به دقت در حالی که آب روی صورتمان می آید چسب ها را بر می داریم. هنگام برداشتن چسب ها باید از آسیب و خونریزی زیر جلدی جلوگیری کنیم.

۲- سپس به دقت محل را خشک می کنیم. بعضی اوقات به علت وجود چسب، پوست چرب می شود. می توانیم کمی محل را الکل بزنیم و بگذاریم خشک شود تا چربی پوست از بین برود و جوشها کم شود.

۳- چسب باریک بینی از نوع میکروپور آلمان است و بعد به ابعاد دو و نیم سانتی متر به دقت می بریم. همچنین چهار برش به طول ۱۵ سانتی متر تهیه می کنیم. حالا میتوانیم اقدام به چسب زدن کنیم.

۴- ابتدا از بالای بینی شروع به چسب زدن می کنیم، هنگامی که پشت بینی را چسب می زنیم دقت می کنیم چسب بعدی پنجاه درصد چسب قبلی را بپوشاند. دو لایه چسب از بالا به سمت نوک بینی طبق ترتیب ارایه شده می زنیم .

۵- حالا نوبت چسب نوک بینی است، چسب ۱۵ سانتی متری را طوری در دو طرف بینی می زنیم که در نوک بینی بتوانیم بینی را کاملاً جمع کنیم و حتماً سعی می کنیم به سمت بالا کمی بینی را سر بالا کنیم. دو بار در دو محل کمی متفاوت این کار را انجام می دهیم و بعد آن با یک چسب ۱۵ سانتی متری نوک بینی را به بالا می کشیم. حالا تنها کار مانده مرتب کردن چسبها و چیدن اضافات آن است.

۶- یادتان باشد در جراحی بینی چسب زدن بسیار مهم است و بهتر است به مدت دو ماه هفته ای دو بار زیر نظر پزشکتان چسب بزنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =